Treść artykułu

Żywa lekcja historii

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Aktywni Lokalnie – Nasz Starogard podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Społecznej Rokocińskie Anioły mogli wziąć udział w prawdziwej i żywej lekcji historii pod nazwą „Wehikuł Czasu”.

Dzięki prowadzącemu zajęcia – Panu Michałowi nie miała przed nami tajemnic Polska w XVII wieku. Prowadzący na żywo przedstawił czasy, które nasi podopieczni znają z fabularyzowanej wersji trylogii sienkiewiczowskiej.

Motywem przewodnim programu była historia, która jako nauka humanistyczno – społeczna jest ważnym elementem kształtowania rzeczywistości.

Nasz projekt przeprowadzony przez pana Michała jako połączenie edukacji w formie aktywnych warsztatów – był dla uczestników całkiem nowym doświadczeniem.

Dzięki wykorzystaniu dramy uczestnicy mogli na żywo doświadczyć i poczuć klimat prawdziwej Polski, która znają tylko z filmów historycznych. Możliwość ubrania strojów z epoki, udział w animacji był niesamowitym doznaniem dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy Panu Michałowi, który swoja pasją i sposobem prowadzenia potrafił przyciągnąć uwagę wszystkich. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w przyszłości.

Niżej galeria zdjęć: