FATOSI

Festiwal Artystycznej Twórczości Osób Sprawnych Inaczej.

Niestety w powodu pandemii przez ostatnie lata nie było możliwości zorganizowania festiwalu. Jednak chcą podtrzymać tradycję kolejna edycja FATOSI została zaplanowana na wiosnę 2023 roku. O przebiegu prac i planach będziemy informować na bieżąco.

O Festiwalu Artystycznym Osób Sprawnych Inaczej:

FATOSI to czas radości, zabawy i integracji społecznej. Festiwal daje poczucie spełnienia, samorealizacji i ogólnego zadowolenia. Przygotowania do tego wydarzenia trwają przez cały rok, mieszkańcy wraz z opiekunami w ciągu całego roku doskonalą i utrwalają swoje układy taneczne, śpiew czy występy teatralne.

Dzięki temu wielkiemu wydarzeniu podopieczni domów mogą  zaprezentować się całemu lokalnemu środowisku jak i publiczności, która przybędzie na to niezwykłe wydarzenie.

Rok 2018

Niżej, krótki film z 2018 roku, gdzie odbyło się ostatnie FATOSI.

FATOSI” – To cykliczna impreza organizowana co dwa lata. W roku 2018 Starogardzkie Centrum Kultury było współorganizatorem tego wydarzenia i miało przyjemność gościć 14 Domów Pomocy. W poprzednim FATOSI można było podziwiać przedstawienia muzyczne oraz teatralne mieszkańców z DPS Stanisławia, DPS Gdańsk – Oruni, DPS Bielawek, DPS Szpęgawska, DPS Lubkowa, DPS Starogardu Gdańskiego, DPS La Guardia (oddział Rokocin), DPS Szpęgawsk, DPS Machowinek, DPS Machowino,  DPS Rudna, DPS Damaszki. Podczas dwóch dni festiwalu bawiliśmy się przy udziale gości specjalnych oraz można było zakupić rękodzieła mieszkańców domów pomocy społecznej.