Treść artykułu

Obraz wykonany ze sklejki, pomalowany, składający się z małych elementów. Na środku figurka z drewna osoby na wózku inwalidzkim, w tle inne kolorowe obrazy w galerii.

Za nami Wernisaż „Portrety Życia”

W sobotę 01.10.2022 odbył się długo wyczekiwany Wernisaż pt. „Portrety Życia”. Pracę przygotowane na tegoroczny wernisaż tworzone zostały już rok wcześniej, a sam pomysł na wystawę pojawił się kilka lat temu tuż po poprzedniej udanej wystawie „Rokocińska Szkoła Anioła„.

Otwarcia wernisażu dokonali dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim Michał Brodnicki oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie Berenika Gliniecka. Podczas otwarcia powitano gości i podziękowano wszystkim artystom, terapeutom za wkład, zaangażowanie, które włożyli w stworzenie tych dzieł sztuki oraz wręczono kwiaty i drobne upominki.

Inspiracją podczas tworzenia obrazów było codzienne życie mieszkańców. Temat ten pozwolił na wykorzystanie różnych technik pracy, które są odzwierciedleniem tego czym na co dzień posługują się mieszkańcy oraz terapeuci na warsztatach terapii zajęciowej. Elementy obrazów użyte podczas tworzenia to tzw. materiały wtórne np. guziki, odpadki z kawałka sklejki czy sznurka. Takie wykorzystanie tworzyw pozwoliło na dużą kreatywność i pomysłowość w realizacji tego przedsięwzięcia. Nazwa wystawy „Portrety Życia” ukazuje fragmenty rzeczywistości z życia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie.

Dodatkową atrakcją tego wieczoru była możliwość posłuchania wykładu dr Joanna Doroszuk. Nie obyło się również bez loterii gdzie można było wygrać wyjątkowe obrazy stworzone w pracowniach Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. Szczęśliwym zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie prace powstały pod kierunkiem instruktorów terapii zajęciowej: Katarzyny Mokwy, Doroty Krinetzkiej, Justyny Kubisz, Małgorzaty Ossowskiej oraz Tomasza Bednarczyka.

Serdecznie zapraszamy do Ratusza Starogardzkiego, ul. Rynek 1. Wystawę można oglądać do dnia 31.10.2022.

Niżej fotogaleria: