Treść artykułu

Występowali w Teatrze Atelier – „MASSKA XXII”

W dniu wczorajszym w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie o godzinie 11:00 Grupa Teatralna z Rokocina wystąpiła na XXII Międzynarodowym Przeglądzie Teatralnym pt. „MASSKA”.

Podczas tej artystycznej imprezy podopieczni z Domu Pomocy Społecznej z Rokocina (filia La Guardia oraz Niezapominajka) przedstawili swój występ pt. „Przeobrażeni”. Sztuka ta jest ubogacona wersja etiudy, która w tym roku była wystawiona na XVI Festiwalu Artystycznym Twórczości Osób Sprawnych organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie.

Tematyka przedstawienia zaczerpnięta jest z wydarzeń zawartych w Księdze Rodzaju. Jednak fabuła, w sztuce granej przez podopiecznych została częściowo zmieniona i w pierwszej kolejności Bóg tworzy człowieka, a następnie wspólnie tworzą oni resztę świata.

Podopieczni mieli również okazję skorzystać z warsztatów Pana Jarka Rebelińskiego oraz obejrzeć występ zespołu Remont Pomp.

Występ podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie został ciepło przyjęty i nagrodzono go gromkimi brawami. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród nas ale także w organizatorach, którzy zaprosili grupę do uczestnictwa w kolejnych latach Międzynarodowego Przeglądu Teatralnego.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji z Sopotu oraz Panu Jackowi Spica.

Niżej galeria zdjęć: