Treść artykułu

Wczasy we Wdzydzach

Czas urlopów oraz odskoczni od codzienności przydaje się nam wszystkim. Tak też podopieczni Domu Pomocy Społecznej udali się w tym roku na wczasy.

Podczas pobytu we Wdzydzach Kiszewskich mieszkańcy aktywnie spędzali czas spacerując niedaleko jeziora Gołuń. Uczestniczyli w rejsie statkiem wycieczkowym po jeziorze w trakcie którym opływana jest największa wyspa wdzydzkiego akwenu „Ostrów Wielki”.

Jedną z atrakcji było zwiedzanie Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich, które jest położone nad malowniczym brzegiem jeziora Gołuń. Znajduje się tu ponad 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku takich jak min. Dwór z Luzina, Kościół z Bożegopola Wielkiego, Dworek z Piechowic. W sumie obszar jaki zajmuje Park to, aż 22 hektary.

Wczasy to oprócz aktywności, którymi były wspólne spacery, granie w tenisa stołowego oraz zwiedzanie to także czas odpoczynku, spożywania dobrego jedzenia np. gofrów, lodów, pizzy czy ogólnego relaksowania się podczas spędzania wolnego czasu na dworze.

Niżej galeria zdjęć: