Treść artykułu

Dwie fotografie połączone w kolaż. Po lewej palenisko z nabitymi kijami z kiełbaskami, po prawej grupowe zdjęcie mieszkańców przy Tipi.

W Indiańskim klimacie

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie udali się w okolice Młyńska do „Dzikiego Brzegu”, który znajduje się na szlaku kajakowym rzeki Wda.

W tym urokliwym miejscu znajdują się wysokie Indiańskie Tipi po, których oprowadził nas pan Rafał. W fantastyczny sposób opowiedział o historii, zwyczajach i tradycjach plemion żyjących w dalekiej Ameryce Północnej. Podopieczni pod przewodnictwem pana Rafała zostali oprowadzeni po całej osadzie gdzie między innymi mogli zobaczyć łódkę wykonaną w tradycyjny sposób oraz to w jaki sposób ją wykonać. Była okazja do posiedzenia w tradycyjnym Tipi czyli Indiańskim namiocie. W środku było wesoło, płonął ogień na palenisku, a kiełbaski czekały na przyrządzenie. Pan Rafał snuł indiańskie opowieści i pokazał przedmioty, którymi w codziennym życiu posługiwali się Indianie.

Mieszkańcy mieli okazję postrzelać z łuku co niezmiernie wszystkim się podobało. Opiekunowie z Domu Pomocy Społecznej snują plany, aby założyć drużynę łuczniczą.

Było fantastycznie. Panu Rafałowi bardzo dziękujemy za pobyt i wspaniałe przyjęcie nas w osadzie.

Niżej galeria zdjęć: