Treść artykułu

Obraz wiszący na ścianie. Wykonany techniką własną płyta wiórowa, w tle płótno pomalowane farbami olejnymi, przyklejony pleciony sznurek barwiony. Obraz przedstawia pięciolinię oraz nuty.

Ruszyła licytacja… trzy pierwsze obrazy są już na sprzedaż

Rozpoczynamy prezentację prac powystawowych ” Portrety Życia” przeznaczonych na aukcję, na którą zapraszamy do Muzeum Ziemi Kociewskiej dnia 15 grudnia na godzinę 12:00. 

Obrazy są zbiorowymi dziełami mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie, powstałymi pod kierunkiem grupy terapeutów zajęciowych tego Domu.

Obraz: „Melodyjne Ucho I”

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz wiszący na ścianie. Wykonany techniką własną płyta wiórowa, w tle płótno pomalowane farbami olejnymi, przyklejony pleciony sznurek barwiony. Wszystko ułożone w krztałt ucha.
Melodyjne Ucho I

Obraz: „Melodyjne Ucho II”

Wymiary obrazów 120 cm – 80 cm
Technika własna, płyta wiórowa, w tle płótno pomalowane farbami olejnymi, przyklejony pleciony sznurek barwiony.

Do stworzenia tych pracy zainspirowała nas muzyka i jej terapeutyczny wpływ na naszych mieszkańców. Wielokrotnie mogliśmy zobaczyć jak wiele radości i pozytywnej energii wyzwala w człowieku słuchanie różnych melodii, wspólne śpiewanie i taniec. Mamy też mieszkańców, którzy w szczególny sposób umiłowali sobie tę dziedzinę, kolekcjonując różne płyty, regularnie ich słuchając. Prace „Melodyjne ucho” powstały przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki Jazzowej.

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz wiszący na ścianie. Wykonany techniką własną płyta wiórowa, w tle płótno pomalowane farbami olejnymi, przyklejony pleciony sznurek barwiony. Obraz przedstawia pięciolinię oraz nuty.
Melodyjne ucho II

Proponujemy zakup dwóch obrazów w komplecie. Wówczas cena wywoławcza obydwóch wynosi 300 zł.

Obraz: „Czas na kawę”

Wymiary 120 cm – 80 cm
Technika własna, płyta wiórowa, glina i modelina

Motywem przewodnim tej pracy jest zegar, który wyznacza czas na określone czynności wykonywane w ciągu dnia. 

W naszych domach dla mieszkańców wyczekiwanym i ulubionym momentem dnia jest czas na kawę, który pozwala na chwilę odpoczynku w trakcie zajęć, rozmowę przy słodkiej przyjemności i chwilę relaksu.
Mieszkańcy tworząc tę pracę mogli spróbować różnych technik, których na co dzień nie wykonują w pracowniach. 

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz wiszący na ścianie wykonany techniką własną, płyta wiórowa, glina i modelina. Przedstawia pięć talerzy z sztućcami oraz filiżankami. Na środku jest zegar wykonany z korków wskazujący godzinę 16:00
Czas na kawę