Treść artykułu

Zainteresowane osoby podczas oglądania kolorowych obrazów podczas wernisażu Rokocińskie Anioły

„Rokocińskie Anioły” w ODK

W dniu 11.01.2020 odbył się koncert noworoczny wraz z wernisażem wystawy malarskiej pt. „Rokocińskie Anioły”.

Jest to drugi wernisaż obrazów wykonanych przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. Poprzednio można było oglądać w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim. Przed wernisażem na pianinie swój koncert noworoczny zagrała Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego. To piękne kulturowe wydarzenie było przepełnione miłą i ciepłą atmosferą oraz niezwykłym klimatem.

Jennifer Schroeder wygrała 29. Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków „Città di Barletta” we Włoszech. Na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii we Włoszech zdobyła First Absolute Prize. W nagrodę w 2020 roku zagra koncert na „Classica festival Note sul Mare”. W ramach otrzymanej nagrody w 2020 roku zagra koncert na „Classica Festival Note sul Mare” w Ischii.

Città di Barletta” to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych muzyków i szkół muzycznych na całym świecie. O tytuły najlepszego młodego pianisty, najlepszych młodych solistów, wykonawców muzyki kameralnej oraz o nagrodę dla kompozytora ubiegają się co roku setki młodych talentów.

Jennifer Schroeder ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną 1 st im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim oraz 2 st w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Rajs. Jest dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Corocznie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in. Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka i Pawła Skrzypka. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami, takimi jak: Jean Bernard-Marie, Kiryl Keduk czy Dina Yoffe.

Niezmiernie miło było posłuchać koncertu pianistycznego przed wernisażem. Otwarcia wernisażu dokonała dyrektor Domu Pomocy Społecznej Irena Macińska, a o obrazach stworzonych przez artystów w imieniu Katarzyny Karczewskiej (malarki) opowiedziała Katarzyna Mokwa instruktor terapii zajęciowej. Podczas wystawy można było zakupić wykonane przez mieszkańców obrazy.

Serdeczne podziękowania za możliwość, którą dała mieszkańcom dyrektora Osiedlowego Domu Kultury Karoliny Sprengel. Dzięki niej każdy może podziwiać twórczość i talent mieszkańców DPS Rokocin.

Wystawę można oglądać od 13 – 29.01.2020 w godzinach pracy ODK. Serdecznie zapraszamy, wstęp jest bezpłatny (jest możliwość zakupienia niektórych obrazów).

Niżej fotogaleria z wydarzenia:

Scena, a na niej Dyrektor ODK rozpoczynający koncert
Kobieta grająca na białym fortepianie. Sala pełna ludzi w klimacie półmroku słucha wykonania utworów artystki
Pełna sala ludzi a w niej ludzie siedzący przy stolikach patrzą w stronę sceny w ODK
Dyrektor ODK na scenie, przybyli goście zwróceni ku scenie.
Goście podczas koncertu siedzą przy stolikach. Wszyscy zwróceni ku scenie.
Gratulacje od dyrektora ODK dla artystki grającej na fortepianie.
Plakat Wystawy Malarskiej Rokocińska Szkoła Anioła w białej ramce wisi na sztaludze.
Dyrektor ODK z mikrofonem obok Dyrektor DPS trzymająca bukiet czerwonych róż w podziękowaniu. Wokół ludzie wchodzący na stalę.
Pracownik DPS podczas przemówienia - wyjaśniała gościom intencje artystów oraz przebieg prac. Wokół ludzie oraz dyrektor DPS z bukietem róż.
Goście zwróceni na ścianę gdzie wiszą obrazy. Wpatrują się podczas wernisażu.
Kobieta z założonymi rękoma stoi obok autora obrazów spogląda przed siebie. W tle kolorowy obraz anioła
Pracownik DPS opowiada o kolorowych obrazach. Na obrazie jeden z mieszkańców DPS w obrazie anioła.
Grupa ludzi podczas wernisażu
Grupa osób podczas oglądania wernisażu w tle kolorowe obrazy Aniołów w różnej interpretacji
Goście zebrani na sali klaszczą  w tle obrazy.
Jeden z mieszkańców - autorów obrazów pokazujący kobiecie swoje dzieło.
Autor obrazów a tle dwa kolorowe obrazy. W ręku trzyma róże.
Ściana z 6 obrazami
Uśmiechnięta Dyrektor DPS rozmawia z kobietą podczas trwającej wystawy
Kobieta oglądająca cennik obrazów
Pięć osób, w tym instruktor terapii zajęciowej - pracownik DPS Rokocin oraz czterech autorów pięknych obrazów.