Treść artykułu

Dwa obrazy, jeden przedstawia twarz mężczyzny leżącego na plecach, nad nim głonie, a pośrodku czerwone serce. Drugi obraz postać idącego mężczyzny, wykonana z materiały pomiędzy patykami.

Przywiązanie i dobro

„Leżący Marek” i „Dwie niebieskie perły” to obrazy pełne dobroci i miłości do bliźniego. Pierwszy z nich ułożony z małych kolorowych elementów robi piorunujące wrażenie. Osoby będące na wernisażu wystawy „Portrety Życia” chętnie go podziwiały. Drugi obraz to zaś niekonwencjonalne połączenie materiału oraz patyków znad polskiego morza. To dwie ciekawe propozycje, które będą również do wylicytowania.

Obraz: „Leżący Marek”

Wymiary obrazu: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, tło pomalowane farbami akrylowymi, sklejkowe kosteczki pomalowane bejcą, mozaika z żywicy syntetycznej.

Obraz „Leżący Marek” jest symbolem wszystkich tych mieszkańców, którzy że względu na swój stan zdrowia przeżywają życie w łóżkach będąc zależni od drugiego człowieka i jego dobrego serca. 
Wszystkie sklejkowe kwadraciki zostały wycięte przez Pana Adama z „Małego Domku”, a barwione zostały bejcą przez Pana Zdzisława. 

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz na drewnianym stelażu, na obrazie twarz mężczyzny leżącego na plecach nad nim ręce, które trzymają serce. Wykonano to z wielu kolorowych małych klejonych elementów.

Obraz: „Dwie niebieskie perły”

Wymiary obrazu: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, nadmorskie patyki, kawałek starego swetra.

Obraz prezentuje portret Pana Zdzisława z „Małego Domku”. Nadmorskie patyki przyjechały z podróży mieszkańców znad morza. Zbieranie ich stało się jedną z atrakcji wyjazdu, tym bardziej, że w trakcie pobytu zrodził się pomysł na te prace. Pan Zdzisław ze względu na swoją częściową niesprawność ruchową porusza się przy pomocy laski. Mimo to, że kuleje jest aktywny i chętny do działania podobnie jak jego koledzy z domu. Otacza troską swojego współlokatora z pokoju. 

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz na ścianie, na nim widok mężczyzny z laską wykonany z materiału w koło obrysowana postać przez drewniane patyki