Treść artykułu

Dwa obrazy obok siebie, jeden na sztaludze drewnianej, a drugi powieszony na ścianie.

Prezentacja kolejnych obrazów

Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie ma przyjemność zaprezentować kolejne obrazy na sprzedaż.

Obraz: „Na Starogardzkiej starówce”

Wymiary obrazów: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, w tle płótno pomalowane farbami akrylowymi, sklejka, ziarna i pestki, prace są polakierowane.

Obrazy zawierają elementy architektury naszej Starogardzkiej starówki, które w efekcie końcowym stały się ramkami do zdjęć. Są to jedne z bardziej precyzyjnych prac, wymagających cierpliwości i staranności od mieszkańców. Niektórzy przyklejając drobne ziarenka i pestki samodzielnie tworzyli kompozycje bardzo się przy tym realizując, twórczo mając z tego ogromną frajdę. Wszystkie sklejkowe kawałki zostały wycięte i oszlifowane również przez mieszkańców.

Dla sprawdzenia Państwa spostrzegawczości mamy zadanie odnalezienia herbu Starogardu Gdańskiego na zdjęciu prac. 

Cena wywoławcza pojedynczego obrazu: 200 zł

Cena wywoławcza: jako tryptyk 360 zł

Trzy obrazy wiszące na ściani wykonane z płyty wiórowej, w tle płótno pomalowane farbami akrylowymi, sklejka, ziarna i pestki, prace są polakierowane. Przedstawiają Starogardzką starówkę.

Obraz: „Romeo i Julia”

Wymiary obrazu: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, płótno pomalowane farbami akrylowymi, skrawki materiałów i sznurka

Obraz „Romeo i Julia” przedstawia mieszkańca z oddziału Mały Domek. Pan Roman jest radosnym, żywiołowym człowiekiem, wyróżnia się poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi. Od wielu lat gra w grupie teatralnej „Może Bolek”. Na scenie gra najczęściej główne ekspresyjne rolę, dlatego ukazaliśmy go w ujęciu teatralnym, w świetle reflektora w roli Romea, z którą można Pana Romana utożsamiać, ponieważ jest bardzo kochliwy.

Cena wywoławcza: 200 zł

Niebieska twarz oraz ręce uśmiechniętego mężczyzny na obrazie, który stoi na stelarzu na dworzu.