Treść artykułu

Dwa obrazy wiszące na ścianie. Jeden z przedmiotami w obrazie, a drugi stworzony z elementów sklejki gdzie ułożone są kwadraty.

Pracowicie i sentymentalnie

Dobrnęliśmy już do końca naszej wspaniałej przygody jaką była prezentacja obrazów z wystawy pt. „Portrety Życia”. Przedstawiliśmy paręnaście obrazów, które będzie można wylicytować już 15.12.2022 w Muzeum Ziemi Kociewskiej, ul. Boczna 2, o godzinie: 12:00.

Obraz: „Sentymentalna półka”

Wymiary obrazu: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, deska, farba akrylowa, bejcą, drobiazgi, pamiątki.

Praca jest symbolem zamiłowania mieszkańców do zbierania różnych zakupionych lub darowanych przedmiotów. Często takie pamiątki pieczołowicie przechowywane są przejawem silnego poczucia posiadania czegoś na własność i możliwością pokazywania tego innym.

Stolarską robotę przy tworzeniu półki wykonał Pan Zdzisław z Małego Domku. Prosimy zwrócić uwagę na kociewskie akcenty niektórych elementów ekspozycji. 

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz wiszący na ścianie, w obrazie figurki oraz przedmioty, małe szklane buteleczki, szachownica z pionkami, obrazki oraz inne przedmioty umieszczone w ramce.

Obraz: „Ulicami”

Wymiary obrazu: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, sklejka, farba akrylowa, bejca, praca jest polakierowana.

Ta praca jest ostatnim obrazem naszego projektu. Powstała nieco przypadkowo w wyniku przyklejania przez mieszkańców kolorowych kwadracików na kawałki sklejek. Była to dość żmudna i niełatwa praca. Całość stworzyła kompozycję, w której ujrzeliśmy fragment ulic naszego miasta z lotu ptaka.

Cena wywoławcza: 200 zł