Treść artykułu

Piękno na płótnie

Trwają gorące przygotowania do zbliżającej się pierwszej w tym roku wystawy malarskiej podopiecznych domu.

21 czerwca 2019 roku w Ratuszu Miejskim przy ulicy Rynek 1 w Starogardzie Gdańskim odbędzie się wystawa malarska pt. „Rokocińska szkoła Anioła”, gdzie mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie pod kierunkiem malarki pani Katarzyny Karczewskiej oraz terapeutki Katarzyny Mokwy mieszkańcy wykonali 26 obrazów.

Te dzieła sztuki będzie można oglądać od 21.06.2019 do października 2019 roku . Wszystkie z wystawionych obrazów będzie można również kupić podczas otwarcia wystawy na, którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

Ze strony Domu pragniemy szczególnie podziękować za ogromne wsparcie w realizację kolejnej wystawy naszemu wieloletniemu przyjacielowi, dyrektorowi Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim panu Andrzejowi Błażyńskiemu.

Niżej kilka zdjęć z przygotowań:

Fotografia przedstawia 4 autorów obrazów, którzy trzymają palety do malowania wraz z pędzlami i malują kolorowy obraz.
Fotografia przedstawia 4 autorów obrazów, którzy trzymają palety do malowania wraz z pędzlami i malują kolorowy obraz.  Ujęcie przedstawia.
Autorzy wystawy malują obraz, który będzie odzwierciedleniem tej fotografii, Ujęcie robione z góry nad głowami przedstawia pracę malarzy.
Ujęcie z tyłu ukazuje jednego z autorów wystawy, który z wielkim zaangażowaniem klęcząc maluje jeden z obrazów na wystawę pt. "Rokocińska Szkoła Anioła".
Jeden z autorów wystawy z wielkim zaangażowaniem klęcząc maluje jeden z obrazów na wystawę pt. "Rokocińska Szkoła Anioła". W tle niewielki obraz ,gdzie nad kolorowymi budynkami trójka aniołów siedzi na gałęzi drzewa.