Treść artykułu

Dra obrazy na sztalugach, oba przedstawiają twarze mężczyzn, jednen z profilu drugi obraz z przodu. Wykonane z galęzi, drewna, kamyków, pestek.

Obrazy pełne natury

Piotrek oraz Romek to nazwy obrazów z wernisażu wystawy „Portrety Życia”. Przedstawiają artystyczne portrety mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. Przygotowane z niezwykłą precyzją oraz zapałem. Do stworzenia tych obrazów wykorzystano wiele naturalnych elementów takich jak np. gałęzie, ziarna słonecznika, pestki czy też drobne kamyczki.

Obraz: „Piotrek”

Technika własna, płyta wiórowa, gałęzie.

Obraz „Piotrek” to portret jednego z mieszkańców z oddziału La Guardia. Pan Piotr wyróżnia się w domu jako człowiek pomocny, pracowity, dbający o porządek. Ma cechy przywódcze, lubi wyznaczać swoim kolegom z domu różne czynności dnia codziennego. Jest lubiany przez personel, można na jego pomoc zawsze liczyć. To pierwszy obraz, który powstał na wystawę „Portrety Życia”.

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz stojący na sztaludze, Przedstawia profil mężczyzny, wykonany techniką własną, płyta wiórowa, gałęzie

Obraz: „Wesoły Romek”

Wymiary: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, puzzle ze sklejki, pestki, ziarna, masa strukturalna, drobne kamyczki.
Obraz ten jest portretem jednego z mieszkańców Dużego Domu. Pan Roman jest u nas od niedawna. Dzięki łatwości komunikacji szybko aklimatyzował się w naszym środowisku. Ma bardzo duże poczucie humoru i zdrowy dystans do siebie, co sprawia, że jest lubiany i fajnie się z nim żartuje. Chętnie i swobodnie pozował do zdjęć, które wykorzystano jako motyw obrazu. Jest jednym z twórców puzzli, które układają się w jego własny portret. 

Przyklejanie drobnych elementów na puzzlach wzbudzało zaciekawienie wszystkich tworzących tę zbiorową pracę.

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz stojący na sztaludze, przedstawia uśmiechniętą twarz mężczyzny. Obraz wykonany techniką własną, płyta wiórowa, puzzle ze sklejki, pestki, ziarna, masa strukturalna, drobne kamyczki