Treść artykułu

Dwa obrazy obok siebie, stojące na drewnianych sztalugach w tle zielone drzewa, na ziemi inne obrazy.

Formy i kolory

Prezentujemy dwa kolejne obrazy, które będzie można wylicytować. „W oczekiwaniu na….” oraz „wakacyjne wspomnienia” nazwy miłe i dobrze kojarzące się, jednakże są to zupełnie inne, odmienne formy przekazania emocji, wspomnień i uczuć.

Obraz: „Wakacyjne wspomnienia”

Wymiary: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, sklejka, modelina, szklane kamyczki, koraliki, obraz jest polakierowany.

W tej pracy dominującym elementem tworzenia stała się modelina, która jest wdzięcznym materiałem w sprawnych dłoniach. Podczas zajęć powstało wiele drobnych elementów, które zrodziły pomysł na uchwycenie wspomnień z różnych nadmorskich wyjazdów mieszkańców. Pomimo, że jest to jedna z tych bardziej precyzyjnych i pracochłonnych prac przyniosła nam wiele radości, co widać na niektórych humorystycznych kompozycjach.

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz na sztaludze, w tle drzewa. Obraz wykonany z kolorowych kamyczków, szklanych koralików, modeliny. Przedstawia różne nadmorskie wyjazdy mieszkańców

Obraz: „W oczekiwaniu na….”

Wymiary: 120 cm – 80 cm

Technika własna, płyta wiórowa, guziki, glina.

Obraz „W oczekiwaniu na…” to portret jednego z mieszkańców Dużego Domu. Pan Paweł zżyty bardzo ze swoją mamą przez wiele lat regularnie oczekiwał na spotkanie z Nią. Mama pamiętała o Nim, dbała o Niego, przyjeżdżała w odwiedziny i zabierała go do domu. Pan Paweł wyróżniał się tymi doświadczeniami bliskości z rodziną wśród innych mieszkańców i było widać jak dobrze wpływa to na jego życie.

Aby praca mogła powstać zrobiliśmy w Domu zbiórkę guzików. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Cena wywoławcza: 200 zł

Obraz na sztaludze, twarz wyrzeźbiona z gliny, pomiędzy twarzą różnokolorowe guziki