Treść artykułu

Dzień pełen atrakcji

10 czerwca 2021 roku, przy pięknej słonecznej pogodzie, 40 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej wybrało się wraz z opiekunami do Sea Parku w Sarbsku oraz nadmorskiej miejscowości Łeba.

Po przyjeździe do parku pierwszą atrakcją, na którą wszyscy się udali było Fokarium. Mieszkańcy mieli okazję podziwiać wspaniały występ pospolitych oraz szarych fok. Wydarzenie to było dla wszystkich dużym przeżyciem, ponieważ zwierzęta były na wyciągnięcie ręki, co dawało niesamowite wrażenia z oglądanego pokazu.

Następnie mieszkańcy udali się na spacer, na którym mieli okazję skorzystać z Kina 3D, które przedstawiało prehistoryczne zwierzęta. Chętni podopieczni mogli dodatkowo doświadczyć wrażeń w Kinie 5D, gdzie główną prezentacją był ogromny rekin, który uderzając w szybę ogromnego akwarium wydostał się na zewnątrz oblewając wodą wszystkich oglądających seans.

W Sea Parku podopieczni zobaczyli również mini makiety wszystkich nadmorskich latarni w Polsce, przeszli po „wraku na wspak” – statku przewróconym do „góry nogami” (doskonale odwzorowaną replikę szwedzkiego galeonu Solen, biorącego udział w bitwie pod Oliwą) oraz mieli okazję podziwiać kaczki, pawie i gęsi w Mini ZOO.

Po wyczerpującym spacerze i emocjach, które zafundował Sea Park przyszedł czas na obiad oraz piracki pokaz teatralny z udziałem uchatek kalifornijskich. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się nad morze do Łeby, gdzie siedząc przy kawie i deserze mogli odpocząć. Był to bardzo udany, aktywny oraz pełen wrażeń dzień, po którym na twarzach podopiecznych było widać pełne zadowolenie.

Niżej przedstawiamy galerię zdjęć wycieczki: