Treść artykułu

Grupa wycieczki siedzi przy pomniku kobiety z brązu, która siedzi i patrzy daleko przed siebie. Wszyscy są na promenadzie w Ustce

Dzień pełen atrakcji

W dniu 29.06.2021 podopieczni Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Doliny Charlotty. Na terenie Doliny znajduje się m.in. Zoo z Krainą Bajek, gdzie można było zobaczyć pięknie wyrzeźbione w drewnie postacie z bajek, wodne Zoo Safari, Fokarium.

Podopieczni skorzystali z pięknej pogody oraz atrakcji, którą oferuje Zoo, gdzie mogli podziwiać wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Przy nabrzeżu Kapitan zaprosił grupę na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabrał uczestników w podróż „dookoła świata”.

Podczas tego rejsu mieszkańcy mogli podziwiać tematyczne wysepki: Afrykę, Amerykę Płd. i Australię. Rejs ukoronowany został przez zacumowanie na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda. Po zwiedzaniu oraz wodnej podróży wszyscy udali się w kierunku Ustki gdzie spacerowali po promenadzie, a później udali się na obiad, deser i kawę do restauracji.

Niżej galeria zdjęć: