Treść artykułu

Rokocińska Szkoła Anioła

21 czerwca 2019 r. w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim odbył się wernisaż Grupy Twórczej z Rokocina (Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie) zatytułowana „Rokocińska szkoła Anioła”.

Wystawę otworzyli dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie Irena Macińska oraz Andrzej Błażyński dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej. Podczas wystawy goście wysłuchali występu na skrzypcach Szymona Szwedy ucznia III klasy szkoły muzycznej w Starogardzie Gdańskim.

Dla najmłodszych uczestników przygotowana była zabawa, która polegała na znalezieniu odpowiednich liter przypisanych do obrazów i odgadnięcia ukrytego w nich hasła.

Podczas tego wydarzenia odbyła się również loteria na której można było wygrać wykonany przez mieszkańców obraz. Szczęśliwą zwyciężczynią okazała się pani, która po zobaczeniu baneru postanowiła zajrzeć na wernisaż.

Wszystkie te dzieła powstawały pod bacznym okiem malarki pani Katarzyny Karczewskiej oraz instruktora terapii zajęciowej Katarzyny Mokwy. Wernisaż obfitował w podziękowania dla mieszkańców, którzy włożyli niebywale wiele wysiłku i zaangażowania w namalowanie tych obrazów.

Wystawa będzie trwała do października, a wszystkie dostępne obrazy będzie można kupić. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność warsztatów terapii zajęciowej Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie.

Niżej przedstawiamy galerię zdjęć z naszej wystawy: