Treść artykułu

Dzień Dziecka w Dobrym Bracie – Osiek

W dniu 09.06.2019 po raz kolejny Ośrodek Rehabilitacyjny Dobry Brat w Osieku stanął na najwyższym poziomie i zorganizował X Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego.

Podczas wyjazdu do Osieka mieszkańcy mogli liczyć na sporą ilość atrakcji, które zostały specjalnie przygotowane na tą niezwykłą imprezę. Podczas otwarcia tuż przy samym wejściu do ośrodka można było poczuć tę niezwykłą atmosferę. Był poczęstunek, lody, napoje, nadmuchiwane place zabaw, malowanie twarzy i wiele wiele innych atrakcji.

Imprezę prowadził Teatr Qufer. Podczas pokazów „jednym śladem” można było zobaczyć jak sprawnie radzą sobie motocykliści oraz jak wielkie posiadają umiejętności. W ramach tych pokazów odbyło się również obwożenie chętnych uczestników efektownymi motocyklami z bezpieczną szybkością i na niewielkim dystansie.

Podczas imprezy mieszkańcy mogli podziwiać wozy bojowe strażaków gdzie każdy chętny mógł zapytać o co tylko chce, zrobić sobie zdjęcie w szoferce. Strażacy przypominali jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, dlaczego nie wolno żartować z ogniem i jakie są podstawowe zasady ratujące życie, gdy już stanie się nieszczęście.

Gwiazdą wieczoru był gwiazda polskiej estrady Grzegorz Wilk.