Get Adobe Flash player

Aukcja batików

PODZIĘKOWANIA

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie w imieniu mieszkańców, pracowników oraz własnym składa serdeczne podziękowania wszystkim gościom za przybycie na aukcję prac mieszkańców DPS w Rokocinie.
Serdecznie dziękujemy za okazanie zainteresowania twórczością naszych mieszkańców oraz poświęcenie własnego czasu ludziom niepełnosprawnym.
Osobom, które zechciały zakupić nasze prace dziękujemy szczególnie, gdyż jest to dla mieszkańców Domu wyróżnienie i wyraz wielkiego uznania.
Mamy nadzieję, że to spotkanie pozostawi tylko pozytywne wrażenie i jeżeli tylko nadarzy się okazja zechcą Państwo spotkać się z nami ponownie.
Pace, które Państwo zakupili niech stanowią oryginalną ozdobę lub egzotyczną dekorację nadającą wnętrzu charakterystyczny wygląd.
Dziękujemy Pani Marii Rewaj, właścicielce restauracji Ogródek, za udostępnienie swojego lokalu do przeprowadzenia aukcji, jak też za aktywne osobiste wsparcie w czasie przebiegu aukcji.
Dziękujemy osobom prowadzącym aukcję, Pani Dorocie Piechowskiej i Panu Krzysztofowi Pacholskiemu, za polot, fantazję oraz klasę, którą sobą reprezentowali.
Dziękujemy redaktorowi Gazety Kociewskiej, Panu Stanisławowi Sierko i redaktorowi Dziennika Bałtyckiego, Panu Maciejowi Jędrzyńskiemu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania aukcji i nadania jej tak spontanicznego charakteru.

Dyrektor
Irena Macińska

AUKCJA BATIKÓW TWÓRCÓW DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ROKOCINIE

Odbyła się w dniu 7 marca 2007 roku w Restauracji „ OGRÓDEK” , ul. Lubichowska 82 w Starogardzie Gdańskim. Patronat nad imprezą objął „ Dziennik Bałtycki” oraz Radio Gdańsk.

Przedmiotem aukcji były prace mieszkańców DPS Rokocin i oddziału „ La Guardia” wykonane techniką batiku w pracowni terapeutycznej mieszczącej się na terenie Domu. Wystawa batików zatytułowana „Podróże marzeń:” miała miejsce w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy ul. Sikorskiego 26 w Starogardzie Gdańskim.

Zaprezentowane podczas wystawy prace wzbudzały duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości . Wyrazili oni chęć zakupu prac, co skłoniło tut. Dom do zorganizowania aukcji. Pomysłodawczynią Aukcji była - obecna podczas wystawy - Dorota Piechowska – dziennikarka „ Gazety Kociewskiej”, która pierwsza uwierzyła w powodzenie tego przedsięwzięcia, za co mieszkańcy i pracownicy DPS są jej bardzo wdzięczni.

Nad organizacją oraz prawidłowym przebiegiem Aukcji czuwali pracownicy DPS Rokocin, w szczególności: Małgorzata Ossowska oraz Anna Konkel.

 

Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, licznie przybyli zaproszeni goście, którzy chętnie brali udział w licytacji. Wśród nich m.in. prezydent miasta Edmund Stachowicz oraz radny Ryszard Gajda.

Gości przywitała Dyrektor DPS Rokocin – Irena Macińska oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Wierzba.

Imprezę poprowadzili : Dorota Piechowska oraz Krzysztof Pacholski.

Do licytacji zostały wystawione 32 prace, zamieszczone wcześniej w katalogu, gdzie każdy z kupujących mógł się wcześniej z nim zapoznać.

   

Atrakcją wieczoru był pokaz slajdów oraz filmu zaprezentowane przez Jacka Wiśniewskiego, który niedawno powrócił z Malezji – kraju, w którym tworzy się batik w celach użytkowych.

Pozwoliło to chociaż na moment przenieść się w egzotyczne zakątki świata, a muzyka w wykonaniu znanej diwy malezyjskiej pozwoliła poczuć klimat tamtych stron.

Pana Jacek wystąpił w stroju przywiezionym z Malezji, a wykonanym właśnie techniką batiku.

Cała impreza poprowadzona została przy akompaniamencie starogardzkiego muzyka – Rajmunda Pałkowskiego.

Uzyskany z aukcji dochód wyniósł: 2 735 zł oraz dodatkowo uzyskano kwotę 240 zł ze sprzedaży obrazów wykonanych również przez mieszkańców tut. Domu; były one wystawione poza licytacją. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup dwóch profesjonalnych stołów do gry w tenisa stołowego oraz wesprze dalszą działalność pracowni terapeutycznych w DPS Rokocin.

Rekordową kwotę 410 zł wylicytowano za batik o wymiarach 87x138 cm pt. „ Mieszkanka Kraju Kwitnącej Wiśni” oraz kwotę 400 zł za batik „Prehistoria” wymiary: 128x164.

Dlaczego stoły do tenisa??

Jedną z form aktywizacji i integracji mieszkańców tut. Domu ze środowiskiem lokalnym jest działalność grupy tenisa stołowego składającej się z dwóch drużyn reprezentujących : jedna drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie, druga drużyna z Oddziału „La Guardia” mieszczącego się przy ul. Pawiej 4 w Starogardzie Gdańskim. Drużyny rozgrywają mecze miedzy sobą, a także uczestniczą w zawodach sportowych rozgrywanych na terenie miasta. Drużyny w tut. Domu grają w tenisa już od ok. 20 lat. Ponadto od 5 lat obie drużyny biorą udział w Pomorskiej Lidze Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, gdzie zarówno indywidualnie jak i grupowo zajmują nagradzane miejsca.

Skład 1 drużyny to: 2 osoby niepełnosprawne - mieszkańcy tut. Domu oraz 1 opiekun –pracownik Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. Druga drużyna z oddziału „ La Guardia” to również 2 mieszkańców wraz z opiekunem. Każdego roku rozgrywane są turnieje na terenie woj. pomorskiego. Zawody rozgrywane są cyklicznie w poszczególnych Domach Pomocy Społecznej Udział w turniejach jest bezpłatny.

Wiele radości i satysfakcji sprawiają mieszkańcom zdobyte podczas rozgrywek sportowych puchary i dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc. Drużyny zajmują różne miejsca w klasyfikacji, jednak każde zajęte miejsce mobilizuje do dalszego wysiłku. Drużyny zajmują miejsca indywidualnie oraz grupowo. Na koniec sezonu, który kończy się podsumowaniem , czyli Finałowym Turniejem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych podsumowywana zostaje punktacja zdobyta przez drużyny z przebiegu całorocznego cyklu rozgrywek. Chcielibyśmy tu nadmienić, iż w ubiegłym roku Nasze drużyny awansowały z grupy B do grupy A, gdyż w ogólnej klasyfikacji za rok 2006 zajęły III miejsce.

Corocznie również drużyna bierze udział w Turnieju Tenisa Stołowego w siedzibie WTZ przy Zespole Caritas – Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim. Są to rozgrywki powiatowego turnieju tenisa stołowego osób niepełnosprawnych. W roku 2006 odbył się już po raz VI. Organizatorem jest Kociewski Parafialny Klub Sportowy „Cor Cordium”, a współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Udział biorą osoby niepełnosprawne zrzeszone w WTZ,DPS, ŚDS lub Stowarzyszeniach. Ponadto drużyny biorą udział w Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego – organizatorem jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie. Mamy nadzieję, że zakup stołów do gry umożliwi naszym mieszkańcom profesjonalne przygotowywanie się do rozgrywek.

O realizacji celu będziemy informowali na bieżąco!!?!

06.08.2007

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do wsparcia naszego przedsięwzięcia, iż w dniu 6.08.2007 roku zakupione zostały dwa stoły do tenisa, gdyż właśnie to było celem naszej Aukcji.

Za pozostałą część zebranych pieniędzy zakupiono:

  • 20 piłeczek pingpongowych
  • 3 komplety rakietek do gry
  • 2 siatki stołowe
  • oraz buty halowe i skarpety dla każdego członka drużyny

Jeszcze raz w imieniu mieszkańców chcielibyśmy podziękować za uczestnictwo w naszej Aukcji oraz za przekazane środki za zakup batików bez których niemożliwe byłoby zakupienie potrzebnego sprzętu do gry.